Transparent Schelldent Logo in the nav section
Pozbądź się problemu bólu u źródła z Schelldent

Leczenie Bólu
w Ciechocinku

Nowość! Teraz oferujemy skuteczne zabiegi leczenia bólu głowy, stawów, bioder i więcej - za pomocą innowacyjnych zabiegów tropokolagenem.

Lekarz kobieta wskazuje na produkt wykorzystywany w skutecznym leczeniu bólu
Stomatolog w maseczce w gabinecie daje opinię
Skuteczność w leczeniu skóry i bólu umożliwia

Tropokolagen

Często zamiast szukać przyczyny i odpowiednio wyleczyć ból, zatruwamy organizm tabletkami przeciwbólowymi. Tymczasowo upośledzają nasze receptory, spychając narastający problem "na później".

Skutecznym zabiegiem powodującym rozluźnienie mięśni jest użycie tropokolagenu, który pobudza fibroblasty do zwiększonej produkcji kolagenu. Dzięki temu, mięsień szybciej się regeneruje, a ból znika.

Nie tymczasowy lek przeciwbólowy, a długotrwały zabieg leczenia bólu

Tropokolagen na ból stawów, bioder i głowy

Dziewczynę boli głowa, tło przezroczyste

Leczenie napięciowych bólów głowy

W celu rozluźnienia napiętych mięśni wykonujemy zabieg z użyciem tropokolagenu typu I. Zabieg wykonywany jest przez lekarza specjalistę, ponieważ odcinek szyjny jest silnie unaczyniony, a precyzja jest kluczem do prawidłowego przebiegu leczenia.

Starsza kobieta odczuwa ból nogi

Leczenie bólu oraz drętwienia nogi

Celem zabiegu jest wyleczenie bolesnych dolegliwości związanych z nogami. Zabieg poprawia zakres ruchu nogi, rozciąga mięśnie i tkankę mięśniową nogi. Pomaga też z bólem, który pojawia się po okresie dłuższego leżenia.

Mężczyzna łapie się za biodro z powodu bólu

Leczenie bólu bioder

MD-HIP Guna to wyrób medyczny zaprojektowany w celu leczenia bólu, wspomagania ruchu poprzez ograniczenie fizjologicznej degeneracji stawów i tkanek oraz przeciwdziałanie uszkodzeniom. Popraw zakres ruchu stawu biodrowego i wesprzyj regenerację okołostawowej tkanki mięśniowej.

Kobieta łapię się za starą kontuzję na kolanie

Stare kontuzje

Czy wciąż dokucza Ci ból po starej kontuzji lub ból w obszarze lędźwiowo-krzyżowym kręgosłupa? Zdecydowanie powinieneś coś z tym zrobić. Z biegiem czasu nieleczone urazy mogą powodować efekty łańcuchowe w całym układzie kostnym. Na szczęście, tropokolagen umożliwia skuteczne leczenie.

Skuteczność leczenia bólu biodra potwierdzona badaniami

"Pacjenci poinformowali o skuteczności leczenia w 87,5% przypadków".

— Tivchev P. Efficacy of collagen injections Guna MD-HIP and Guna MD-MATRIX in treatment of coxarthrosis – Clinical and ultrasonographic examination. Ortopediya i Travmatologiya, 2012/3, vol. 49; 123-128.

Lekarz wspiera pacjenta w maseczce
Specjalista lekarz wspiera pacjenta z bólem stawów
Długotrwała skuteczność potwierdzona badaniami

Pozbądź się bólu stawów

"Produkt GUNA MD-Hip + MD-Matrix okazał się klinicznie skuteczny w walce z bólem spowodowanym chorobą zwyrodnieniową stawu biodrowego". 

Badanie zostało przeprowadzone na grupie pacjentów w średnim wieku 65,5 lat (całość badania).

Tivchev P.
Efficacy of collagen injections Guna MD-HIP and Guna MD-MATRIX in treatment of coxarthrosis – Clinical and ultrasonographic examination. Ortopediya i Travmatologiya, 2012/3, vol. 49; 123-128.
Przejrzyj najważniejsze wnioski z badań

Skuteczność leczenia bólu biodra potwierdzona badaniami

Powrót do szczęśliwego życia

"Zabieg prowadzi do ogólnej poprawy funkcjonowania podczas codziennych czynności życiowych."
-Tivchev P.
Logo PRM

Wyjątkowa długotrwałość zabiegu

"Skuteczność jest długotrwała; trwa ponad 3 miesiące, czyli dłużej niż jakiekolwiek leki, które zwykle stosuje się w leczeniu tej samej choroby".
-Tivchev P.
Logo PRM

Brak skutków ubocznych

"Kolagenowe wyroby medyczne użyte w tej ocenie klinicznej nie wykazały żadnych negatywnych skutków ubocznych i mają doskonały profil bezpieczeństwa".
- Tivchev P.
Logo PRM

Spadek bólu podczas poruszania się

"Na skali bólu, pacjenci przez leczeniem zaznaczali 3,43. Po leczeniu - 2,18 w dniu 60, a następnie do 2,37 w dniu 90. Żadne inne leczenie nie pozwala na osiągnięcie takiego wyniku".
- Tivchev P.
Logo PRM

Werdykt pacjentów

"Pacjenci poinformowali o skuteczności leczenia w 87,5% przypadków".
- Tivchev P.
Logo PRM

Leczenie bólu zwyrodnieniowego

"Produkt GUNA MD-Hip + MD-Matrix okazał się klinicznie skuteczny w walce z bólem spowodowanym chorobą zwyrodnieniową stawu biodrowego".
- Tivchev P.
Logo PRM

Boli mniej w spoczynku

"Pacjenci ocenili spadek bólu w spoczynku z 2,43 do 1,31 na Skali Bólu w 60 dniu leczenia, a następnie do 1,62 w dniu 90). To niespotykany wcześniej wynik".
- Tivchev P.
Logo PRM

Obniżenie zapalenia

"Badanie USG wykazało długotrwały wpływ na obniżenie zapalenia w biodrze, który utrzymuje się 3 miesiące po ostatniej iniekcji".
- Tivchev P.
Logo PRM

Opinia pacjentów

"Pacjenci w ponad 80% przypadków ocenili wyniki leczenia jako bardzo dobre lub doskonałe. Odsetek ten jest taki sam jak w przypadku raportujących lekarzy".
- Tivchev P.
Logo PRM

Zmniejszenie zapalenia stawów

"W 90 dobie po rozpoczęciu leczenia, 12 pacjentów z 16 (75%) nie miało płynu, który towarzyszy w przebiegu zapaleń; 3 pacjentów miało mniej płynu; 1 pacjent miał taką samą ilość płynu".
- Tivchev P.
Logo PRM

"Jestem bardzo zadowolona. Miła i profesjonalna obsługa, wszystko ma wysokim poziomie. A Pan doktor pełna profeska i zaangażowanie w każdym calu. Szczerze polecam!".

Pacjenka zadowolona po zabiegu, przezroczyste tło, poprawia grzywkę

Jak tropokolagen leczy ból

W Gabinecie w Schelldent korzystamy z linii wstrzykiwanych wyrobów medycznych do leczenia bolesnych chorób układu mięśniowo-szkieletowego. Zabiegi zostały zaprojektowane tak, aby wspomagać ruch poprzez ograniczenie fizjologicznej degeneracji stawów i tkanek oraz przeciwdziałanie uszkodzeniom. Miejscowe iniekcje Guna Collagen Medical Devices poprawiają strukturę włókien kolagenowych i zapewniają mechaniczne wsparcie obszarów na których występują patologie

Podsumowując, jak tropokolagen leczy ból?

Tropokolagen zastępuje, wzmacnia, chroni i buduje strukturę histologiczną włókien kolagenowych obecnych w chrząstkach, ścięgnach, więzadłach i torebkach stawowych. Zapewnia to mechaniczne wsparcie dla konkretnych obszarów. Ze względu na wysoką skuteczność zabiegów, podejrzewa się też inne mechanizmy działania, jak chociażby możliwość stymulacji powstawania własnego kolagenu w skórze - zwłaszcza podczas jednoczesnej suplementacji kolagenem w płynie. Jednak te przesłanki nie zostały potwierdzone naukowo.

Każdy z linii produktów jest odpowiedzialny za leczenie różnych obszarów anatomicznych i/lub tkanek. Niektóre z przykładów leczenia dolegliwości dyskomfortu za pomocą tropokolagenu, to:

Leczenia dolegliwości bólowych towarzyszących poruszaniu nogami i kolanami, leczenie drętwienia kończyn.
Leczenia zespół bolesnego karku oraz powiązanych obszarów.
Leczenia bólu lędźwiowego odcinka kręgosłupa, spowodowany zwyrodnieniami chrząstki kręgosłupa lędźwiowego.
Złagodzenia bólu dolnego odcinka kręgosłupa związany z punktami spustowymi mięśni i ścięgien.
Leczenie bólu neurogenny spowodowany uciskiem korzeni nerwów lędźwiowego i lędźwiowo-krzyżowego odcinka kręgosłupa.
Tropokolagen Guna, produkty, kobieta łapie się za ząb
Tropokolagen pomaga w szeregu różnych problemów związanych z bólem i ze skórą.

Do czego potrzebujemy kolagen i tropokolagen

Struktury które umożliwiają stabilność i poruszanie się, składają się głównie z kolagenu. Dlatego zdrowie kolagenu jest niezbędne dla zdrowia całego aparatu kostno-stawowo-mięśniowo-powięziowego. Kolagen jest również niezbędny do aktywacji procesów naprawczych wszystkich tkanek; jednakże obrót kolagenu jest fizjologicznie bardzo powolny, i zwłaszcza z wiekiem, potrzebujemy pomóc tym procesom. Tropokolagen jest najlepszym sposobem.

W pogoni za uciekającym kolagenem

Fizjologicznie, szczyt biosyntezy kolagenu występuje między 45 a 60 rokiem życia. Po przekroczeniu tego wieku, szybkiemu spadkowi kolagenu towarzyszy również spadek elastyny ​​i proteoglikanów.


Starzenie się, urazy, problemy z postawą i przewlekłe choroby zapalne niszczą integralność i jakość włókien kolagenowych. Włókna kolagenowe nie są już zorganizowane równolegle lub liniowo i mogą wystąpywać przeróżne komplikacje. Uniemożliwia to strukturom kolagenowym prawidłowe działanie jako mechaniczne podparcie, tudzież "rusztowanie" całego ciała. Ponadto, niedobór kolagenu jest zawsze obecny w chorobach zapalnych i/lub zwyrodnieniowych aparatu kostno-stawowo-mięśniowo-powięziowego oraz innych struktur pochodzenia mezodermalnego.

Po 50 roku życia, synteza kolagenu dramatycznie spada. Osłabienie włókien kolagenowych powoduje rozluźnienie struktur anatomicznych potrzebnych do utrzymania i stabilizacji stawów. W rezultacie, hipermobilność stawów, zwłaszcza w kierunkach i kątach niefizjologicznych, powoduje ból stawów i prowadzi do postępującej degeneracji chrząstki i ścięgien.

Problem z neosyntezą kolagenu - przyczyną bólu

Szacuje się, że 15-20% populacji ogólnej jest dotkniętych patologiami układu mięśniowo-szkieletowego, lepiej definiowanymi jako choroby artro-reumatyczne. Te choroby to 70% pacjentów z przewlekłym bólem.

We współczesnych społeczeństwach charakteryzujących się wzrostem takich czynników jak dłuższa średnia długość życia, nadwaga, uprawianie sportu amatorskiego i zawodowego, niezdrowa dieta i nieprawidłowe stosowanie leków, częstość występowania tych patologii gwałtownie wzrasta i będzie wzrastać w przyszłości.

Mezoterapia kolagenowa
Mezoterapaia kolagenowa umożliwia redukcję bólu

Wszystkie te schorzenia artro-reumatyczne charakteryzują się niedoborem/zaburzeniami kolagenu (spadek i degeneracja neosyntezy kolagenu). Tropokolagen jest tutaj pomocny. W ten sposób jesteśmy w stanie odpowiedzieć na pytanie jak tropokolagen leczy ból. Jak widać - celuje w przyczynę bólu, nie w objawy. Tabletki i wiele innych sposób leczenia niestety skupiają się na oszukiwaniu receptorów, które ostrzegają na o bólu - kiedy sama dolegliwości postępuje coraz dalej. Co gorsza, postępuje "w ukryciu".

Jak tropokolagen leczy dolegliwości związane ze starymi kontuzjami

Powikłania pourazowe (często związane ze starymi, nie do końca wyleczonymi kontuzjami), podobnie jak przeciążenie i starzenie się, niszczą integralność włókien kolagenowych, które nie są już zorganizowane równolegle lub liniowo. Może tak być w przypadku ostrych urazów mięśni, więzadeł lub ścięgien, tak częstych u sportowców wyczynowych i amatorów. Na szczęście, zabiegi tropokolagenem umożliwiają rozwiązać ten problem.

Niekorzystny wpływ na struktury kolagenowe mają również ciągłe mikrourazy wywołane powtarzającym się stresem typowym dla uprawiania sportu.

Uszkodzona tkanka przechodzi długi proces regeneracji:

 1. Po krótkiej fazie zapalenia następuje faza proliferacji (naprawy), a następnie faza przebudowy.
 2. W fazie proliferacyjnej fibroblasty są zmuszane do budowy i reorganizacji rusztowania macierzy zewnątrzkomórkowej, która składa się głównie z kolagenu - a tego często brakuje. Raz jeszcze, tropokolagen jest tutaj pomocny.

Podczas przebudowy i odbudowy ważne jest, aby poprawić wytrzymałość uszkodzonej tkanki, i uniknąć w przyszłości nawrotów. Tutaj przydatny staje się tropokolagen, którego używamy w Schelldent. Jeśli chcesz zapisać się na konsultację i wyleczyć problemy z bólem, zadzwoń lub napisz wiadomość opisującą krótko ból.

Pacjenci pytają o tropokolagen

Częste pytania i odpowiedzi

Jakie jest zastosowanie tropokolagenu do leczenia bólu związanego z mięśniami?

MD-MUSCLE podaje się zewnątrzustnie, do punktów spustowychmięśniowo-powięziowych nadmiernie napiętych mięśni,odpowiedzialnych za ból mięśniowo-powięziowy w zakresie głowyi szyi, 0,2–0,5 ml/punkt wkłucia, w zależności od wielkości mięśniai ilości punktów wyznaczonych do zabiegu.

Jak długo działa ulga od bólu?

MD-MUSCLE zawiera substancje aktywne z ekstraktu z rośliny leczniczejHypericum perforatum. Oprócz działania przeciwskurczowego*, ekstraktten ma działanie przeciwzapalne i przeciwbólowe. Zawiera pełnespektrum składników aktywnych:

• hiperycyna, hiperforina o działaniu rozkurczowym (hamują wychwytjonów wapnia, hamują działanie fosfodiesterazy cAMP, co, wskutekblokowania kanałów wapniowych hamuje gromadzenie się jonówwapnia w komórkach mięśni – dzięki tym mechanizmom przywracanejest właściwe napięcie mięśni);

• kwercetyna, rutozyd, garbniki, flawonoidy o działaniuprzeciwzapalnym (zmniejszają ilość prozapalnych cytokin IL-1β, IL-6i TNF-α, wpływają na hamowanie syntezy niektórych leukotrienów,prostaglandyn, cyklooksygenazy COX2 oraz powstawanie histaminyi.in. białek prozapalnych);

• bioflawonoidy o działaniu przeciwbólowym, regeneracyjnym,antyoksydacyjnym (działają ochronnie na tkanki, dzięki zdolnoścido neutralizacji wolnych rodników, degradujących kolageni uszkadzających ściany naczyń krwionośnych. Działanie ochronne/barierowe dla tkanki łącznej polega też na hamowaniu działaniahialuronidazy i elastazy, co wzmacnia tkankę łączną);

Działanie przeciwbólowe MD-MUSCLE jest przydatne w przypadkachbólu neuropatycznego i mięśniowego.**

Jakie zastosowanie ma kolagen do leczenia stawów?

MD-SMALL JOINTS podaje się s.c. w projekcji bólu wywołanegouszkodzeniem struktur wewnątrzstawowych (krążek stawowy,tkanki zakrążkowe) lub okołostawowych (torebka stawowa, więzadłaokołostawowe) w okolice stawu skroniowo-żuchwowego, jak najbliżejstruktur okołostawowych, zazwyczaj ok. 1 cm do przodu od skrawkaucha, z 2-3 wkłuć, 0,3 – 0,5 ml/punkt wkłucia lub i.a. zgodnie ze sztuką,w przypadku choroby zwyrodnieniowej struktur wewnątrzstawowych.Jeżeli zaburzeniom w stawach skroniowo-żuchwowych towarzyszynadmierne napięcie mięśni, można dodatkowo zastosować MD-MUSCLE w iniekcjach domięśniowych do punktów spustowychmięśni żwaczy oraz innych mięśni biorących udział w ruchach w tychstawach.

Jakie są wyniki badań, jeśli chodzi o tropokolagen do leczenia bólu stawów?

Wyniki badań in vitro, rozpatrywane jako całość, sugerują mechanizm działania MD-TISSUE jako mechanicznego rusztowania zdolnegodo wywołania fenotypu anabolicznego w tenocytach, sprzyjającego homeostazie ścięgien i ich naprawie. Nasze wyniki sugerują, żeMD-TISSUE może stanowić nowatorskie podejście terapeutyczne i stymulować nowe badania kliniczne w celu analizy wpływu tego wyrobumedycznego na leczenie trudnych patologii ścięgien.

Wyznaczamy standardy stomatologii 2021 w Ciechocinku

Nasi specjaliści

Rafał Scheller, lekarz, 
 przeprowadza precyzyjny zabieg w Schelldent
Dr n. med. Rafał Scheller
Chirurg stomatolog, lekarz

Dr n. med. Rafał Scheller ukończył wydział lekarski na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w 1992 roku. Na tym samym uniwersytecie studiował stomatologię. Tytuł lekarza stomatologa uzyskał w 1995 roku. Następnie w 2001 roku otrzymał tytuł Specjalisty Chirurgii Stomatologicznej, a w 2002 stopień doktora nauk medycznych.

Protetyk, który przygotowuje i tworzy aparaty stomatologiczne w gabinecie Schelldent w Ciechocinku
Lek. Dent. Marzena-Uscka Scheller
Chirurg stomatolog, lekarz

Lek. Dent. Marzena Uscka-Scheller zajmująca się ortodoncją, Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Lublinie z 2003 roku. Posiada liczne certyfikaty z zakresu ortodoncji oraz odbyty staż w Klinice Ortodontycznej w Ołomuńcu (Czechy). Pani doktor posiada otwarty przewód doktorski na UM w Lublinie. Wykonuje aparaty ruchome i stałe, zarówno metalowe jak i estetyczne.

Co myślą pacjenci o Schelldent

W klinice wyleczysz też zęby - przeczytaj opinie

"Polecam usuwanie zębów w tej klinice. Chirurg Pan Rafał pewny siebie i w pełni profesjonalny ale też  z indywidialnym podejściem do klienta (zwłaszcza tego zestresowanego). Obsługa bardz miła i pomocna. 3 ósemki usuneięte bez żadnych problemów, sprawnie szybko, bez bólu i bez powikłań po usunięciu. Z czwwrtą ósemką do usunięcia też tam wrócę."

"Właśnie wracam po ekstrakcji 8. Ząb usunięty niewiadomo kiedy, szybko i bardzo sprawnie. Bardzo miła obsługa. Polecam."

"Bardzo polecam klinikę. Bardzo profesjonalne podejście do pacjenta i przyjemna atmosfera."

"Polecam bardzo. Panie bardzo miłe i pomocne. Pan doktor szybko usunął zęba u syna."

Godziny rejestracji

 • Cały tydzień
  12:00 - 18:00
 • Czwartek
  Zamknięte
  Weekend
  Zamknięte

Rejestracja

+48 501 303 278

Adres gabinetu