Schelldent Logo, przezroczyste

Leczenie bólów zwyrodnieniowych

W Schelldent w Ciechocinku oferujemy skuteczny i bezpieczny zabieg tropokolagenem na dolegliwości związane ze bólem zwyrodnieniowym. Zabiegi są przeprowadzane przez lekarza chirurga.

Czego dowiesz się z tego artykułu?

1. Jaki jest efektywny sposób na ból głowy
Zabieg tropokolagenem.
2. Gdzie możesz go wykonać
w Schelldent w Ciechocinku.
3. Kto go wykonuje
lekarz specjalista, chirurg.
5. Kto może się podjąć zabiegu?
osoby w każdym wieku.
6. Ile trwa zabieg leczenia bólów zwyrodnieniowych
pół godziny.
7. Przeciwskazania
ciąża, laktacja. Konieczna konsultacja z lekarzem.
Opisz swój ból lekarzowi

Bóle zwyrodnieniowe są bezpośrednio spowodowane chorobą zwyrodnieniową stawów, jest to najczęściej występująca choroba związana z układem ruchu. Cierpi na nią ponad 50% populacji powyżej 40 roku życia i ponad 80% powyżej 50 roku życia.

Dane pochodzące z oficjalnych badań nie pozostawiają złudzeń, główną przyczyną powstawania bólów zwyrodnieniowych jest nadwaga, brak aktywności fizycznej a nawet nieprawidłowo wykonywane ćwiczenia. Nadmierne i przewlekłe obciążenie stawów może prowadzić do bólów zwyrodnieniowych, których następstwem mogą stać się silne kontuzje.

Bóle stawowe występują na początku ruchu oraz podczas ruchu stawu, ustępują w spoczynku. Możemy odczuwać ograniczenia w pełnym zakresie ruchu oraz sztywność mięśni (szczególnie odczuwalna o poranku). Choroba zwyrodnieniowa jest bardzo niebezpieczna po pojawieniu się pierwszych objawów powinniśmy jak najszybciej udać się do lekarza i dobrać odpowiednią metodę leczenia.

Niestety, często same wizyty u fizoterapeuty i wykonywane ogólne zabiegi nie pomagają nam w pozbyciu się bólu. W tej chwili najskuteczniejszą i najczęściej rekomendowaną metoda przy leczeniu bólów zwyrodnieniowych stawów są zabiegi z użyciem tropokolagenu typu I.

Substancja ta jest najbardziej zbliżona w składzie procentowym do kolagenu ludzkiego, dlatego praktycznie nie istnieją przypadki reakcji alergicznych przy użyciu tropokolagenu. Jest to spowodowane bardzo niską immunogennością kolagenu. P

ierwsze efekty zabiegu odczujemy po około miesiącu, gdy rozpocznie się wytwarzanie nowych silniejszych włókien kolagenowych. Odbudowa całej zniszczonej powierzchni stawu może potrwać do kilku lat, dlatego zabiegi powinny być powtarzane regularnie. Efektem będzie w pełni wyleczony uraz stawu, a ból zwyrodnieniowy zupełnie zniknie. Godziny rejestracji

  • Cały tydzień
    12:00 - 18:00
  • Czwartek
    Zamknięte
    Weekend
    Zamknięte

Rejestracja

+48 501 303 278

Adres gabinetu