Schelldent Logo, przezroczyste

Leczenie łysienia

W Schellent w Ciechocinku skutecznie i bezpiecznie przeprowadzamy zabiegi leczenia łysienia. Zabiegi są przeprowadzane na miejscu przez lekarza specjalistę.

Mężczyzna patrzy na swoje zakola i łysiejącą głowę

Czego dowiesz się z tego artykułu?

1. Jaki jest to rodzaj zabiegu
Tropokolagen.
2. Gdzie możesz go wykonać
w Schelldent w Ciechocinku.
3. Kto go wykonuje
lekarz specjalista, chirurg.
6. Kto może się podjąć zabiegu?
osoby w każdym wieku.
7. Ile trwa zabieg leczenia łysienia
pół godziny.
8. Przeciwskazania
stan zapalny skóry, ciąża, laktacja, wysypka.
Umów się na konsultację w sprawie leczenia łysienia

Wprowadzenie w temat leczenia łysienia w Schelldent


Łysienie skóry głowy to problem z którym zmaga się coraz więcej osób - zarówno kobiet jak i mężczyzn. Przyczyn przerzedzania się włosów może być wiele, ale według badań dominują dwie: genetyka i stres.

Nadmierne wypadanie włosów może być spowodowane innymi, bardziej niebezpiecznymi czynnikami np. chorobami takimi jak łuszczyca, łysienie plackowate, otyłość czy niedoczynność tarczycy. Pierwszym krokiem do wyleczenia łysienia powinna być wizyta u lekarza specjalisty i kompleksowe badania, które będą miały na celu sprawdzenie stanu naszego zdrowia.

Najczęściej występujący typ łysienia to łysienie androgenowe, jego objawem jest powstawanie wraz z wiekiem tzw zakoli. Winowajcą jest pochodna hormonu testosteronu, która stopniowo osłabia mieszki włosowe, powodując przerzedzanie się włosów i pierwsze oznaki łysienia.

Jakie jednak działania podjąć jeśli wyniki badań są prawidłowe ale wypadanie włosów nie ustępuje? Na samym początku możemy stosować masaże skóry głowy, wcierki i suplementację ale jeśli te metody zawiodą powinniśmy zdecydować się na zabieg medycyny estetycznej. Jednym z najskuteczniejszych i najczęściej polecanych jest mezoterapia skóry głowy.

Na czym polega zabieg leczenia łysienia w Ciechocinku

Jest to zabieg polegający na dostarczeniu skórze głowy niezbędnych składników aktywnych, które poprawiają jej strukturę i funkcje. Dzięki temu, fibroblasty zostają pobudzone do produkcji większej ilości włókien kolagenowych co skutkuje poprawą funkcjonowania naczyń włosowatych i powstawaniem silniejszego włosa.

W klinice Schelldet w Ciechocinku do zabiegu mezoterapii używamy tropokolagenu typu I wzbogaconego kwasem askorbinowym, kwasem cytrynowym i kompleksem witamin z grupy B – B1, B2, B3, B6. Jest to najnowocześniejsza i najbardziej skuteczna metoda leczenia łysienia, zabieg można wykonać praktycznie u każdego pacjenta. Jedynym przeciwwskazaniem są choroby zapalne skóry, jednak każdy zabieg musi być poprzedzony konsultacją z lekarzem specjalistą - na przykład w Schelldent.

Mezoterapia kolagenowa, strzykawka, produkty GUNA, fiolki
Reaguj, gdy doświadczasz pierwszych oznak łysienia


Godziny rejestracji

  • Cały tydzień
    12:00 - 18:00
  • Czwartek
    Zamknięte
    Weekend
    Zamknięte

Rejestracja

+48 501 303 278

Adres gabinetu