Schelldent Logo, przezroczyste

Leczenie rozstępów

W Schellent skutecznie i bezpiecznie przeprowadzamy zabiegi leczenia oraz redukcji rozstępów, oraz inne zabiegi regeneracji i naprawy skóry. Zabiegi są przeprowadzane przez lekarza specjalistę w klinice w Ciechocinku. Największą popularnością, oprócz zabiegu leczenia rozstępów, fałd pod biustem i redukcji cellulitu, cieszy cię zabieg redukcji zmarszczek.

Kobieta naciska na skórę na udzie aby sprawdzić swój cellulit na skórze

Czego dowiesz się z tego artykułu?

1. Co jest wykorzystywane w zabiegu?
Tropokolagen.
2. Gdzie możesz wykonać zabieg
w Schelldent w Ciechocinku.
3. Kto go wykonuje
lekarz specjalista, chirurg.
6. Kto może się podjąć zabiegu?
osoby w każdym wieku.
7. Ile trwa zabieg leczenia rozstępów
pół godziny.
8. Przeciwskazania
stan zapalny skóry, ciąża, laktacja, wysypka.
Umów się na konsultację z lekarzem w kwestii leczenia rozstępów

Czym są rozstępy?

Rozstępy są powszechne. Mogą dotyczyć zarówno mężczyzn, jak i kobiet, ale częściej występują u kobiet. Chociaż rzadko powodują problemy zdrowotne, są uważane za poważny problem estetyczny i mają negatywny wpływ na samoocenę i jakość życia.

Rozstępy to linijne zmiany na skórze przypominające blizny. Na pierwszym etapie pojawiają się jako szarawe lub czerwono-niebieskie zmiany. Z czasem ich kolor staje się mniej wyraźny i przechodzi w kość słoniową. Rozstępy mają tendencję do występowania na udach, brzuchu, biodrach, pośladkach i dolnej części pleców. Istnieją dwie główne przyczyny powstawania rozstępów. Pierwszym z nich jest długotrwałe rozciąganie skóry, zwykle związane z szybkim przyrostem masy ciała, czego przykładem może być ciąża. A drugie to zaburzenia hormonalne spowodowane np. nadmierną produkcją kortykosteroidów czy przyjmowaniem sterydów.

Jak leczymy rozstępy w Schelldent

Powszechnie wykonywanym zabiegiem medycyny estetycznej, który pomaga pozbyć się rozstępów jest zabieg z użyciem tropokolagenu typu I. Jak powszechnie wiadomo, kolagen jest głównym włóknem tkanki łącznej, wchodzi w skład naskórka i skóry, a dzięki swoim naturalnym właściwościom nawilżającym pozytywnie wpływa na równowagę nawilżenia skóry i jej elastyczność. Kolagen jest niezbędnym elementem zabiegów profilaktycznych przeciw rozstępom, do których dochodzi głównie w wyniku rozpadu włókien kolagenowych. Kolagen chroni i pielęgnuje skórę, co może w znacznym stopniu zmniejszyć prawdopodobieństwo powstawania rozstępów. Zabieg z użyciem tropokolagenu poprawia  mikrokrążenie i funkcjonowanie tkanki łącznej, uodparnia skórę na rozciąganie, optymalnie poprawiają jej ogólną gładkość, jędrność i elastyczność.Mezoterapia kolagenowa, strzykawka, produkty GUNA, fiolki
Leczenie cellulitu innowacyjnymi metodami - tropokolagenem


Godziny rejestracji

  • Cały tydzień
    12:00 - 18:00
  • Czwartek
    Zamknięte
    Weekend
    Zamknięte

Rejestracja

+48 501 303 278

Adres gabinetu