Schelldent Logo, przezroczyste

Redukcja zmarszczek

W Schellent oferujemy skuteczny i bezpieczny zabieg tropokolagenem na zmarszczki mimiczne, na czole, na nosie, zmarszczki palacza i inne. Zabiegi są przeprowadzane na miejscu przez lekarza specjalistę. Skuteczność sposobu została potwierdzona naukowo, o czym przeczytasz w sekcji Badania Kliniczne.

Kobieta w średnim wieku dotyka swojej gładkiej skóry bez zmarszczek
"80% badanych uznało, że zabiegi miały pozytywny wpływ na zmniejszenie widoczności zmarszczek mimicznych; uznali, że zmarszczki na twarzy są mniej głębokie, a ich skóra zdrowsza. 86, 67% zauważyło zwiększenie elastyczności skóry. Podobny pozytywny wpływ odnotowano na jędrność skóry, poczucie komfortu i odzyskanie blasku".

Czego dowiesz się z tego artykułu?

1. Jaki jest najefektywniejszy obecnie sposób redukcji zmarszczek
Tropokolagen.
2. Gdzie możesz go wykonać
w Schelldent w Ciechocinku.
3. Kto go wykonuje
lekarz specjalista, chirurg.
4. Jaki jest dokładny mechanizm działania leku
przejdź do Badania Kliniczne
5. Jak długo utrzymują się efekty
od 6 miesięcy do 5 lat.
6. Kto może się podjąć zabiegu?
osoby w każdym wieku ze zmarszczkami.
7. Ile trwa zabieg leczenia zmarszczek
pół godziny.
8. Przeciwskazania
stan zapalny skóry, ciąża, laktacja, wysypka.
9. Jak przygotować się do zabiegu
zmyć makijaż, zobacz więcej: Przygotowanie
Które zmarszczki chcesz wyleczyć? Opisz lekarzowi.

Jakie są sposoby redukcji zmarszczek?

Powstawanie zmarszczek to naturalny etap starzenia się skóry, który prędzej czy później będzie dotyczył każdej z Nas, dlatego warto zainteresować się sposobami na ich redukcję. Pierwsze zmarszczki mogą się pojawić już około 25 roku życia, a przy niezdrowym stylu życia jeszcze wcześniej. Liczba komórek naskórka maleje o ok. 5-15% każdego roku. Stan naszej skóry odzwierciedla nie tylko nasz wiek, ale także tryb życia w tym naszą dietę.

Pierwszym sposobem na redukcję zmarszczek jest zdrowe odżywianie i rzucenie nałogów np. nikotyny, które mają niesamowicie negatywny wpływ na kondycję naszej skóry, ponieważ niszczą włókna kolagenowe. Wraz z wiekiem ilość włókien kolagenowych w naszej skórze zmniejsza się przez co traci ona swoją sprężystość. W skutek tego procesu powstają zmarszczki które z roku na rok pogłębiają się. Nasze ciało nie ma możliwości samodzielnego zwiększenia produkcji tych substancji, dlatego jedynym skutecznym rozwiązaniem jest dostarczenie kolagenu skórze “z zewnątrz”.

Jaki zabieg medycyny estetycznej przyniesie długotrwały efekt? Co na spłycenie zmarszczek?  Zabiegi medycyny estetycznej powinny zostać wykonane przez specjalistę lekarza - dlatego warto wybrać zabieg spłycenia zmarszczek - zabieg tropokolagenem w Ciechocinku.

produkt umożliwiający redukcję zmarszczek
Nie daj się zmarszczkom

Co zrobić jeśli widzimy, że skóra traci napięcie?

Gdy widzimy pierwsze oznaki starzenia się skóry powinniśmy rozpocząć zapobiegawcze działania. Skóra może tracić napięcie przez nadmierny stres, zmęczenie czy niezdrowy tryb życia. Zauważalne stają się zmarszczki mimiczne i statyczne, askóra wraz z wiekiem traci koloryt i jędrność, spada ilość produkowanych włókien kolagenowych, bruzdy są coraz bardziej zauważalne.

Nie musimy jednak panikować, ponieważ starzenie się skóry jest naturalnym procesem który możemy opóźnić, a w niektórych przypadkach zupełnie zniwelować.  Elastyczność i jędrność naszej skóry jest uzależniona od ilości kolagenu i elastyny, są to białka o różnej strukturze i budowie. Elastyna wpływa na sprężystość skóry, natomiast kolagen na rozciąganie i utrzymanie integralności strukturalnej. Wygładzenie twarzy jest możliwe dzięki zabiegom z zakresu medycyny estetycznej, dzięki którym uzyskamy natychmiastowy i długotrwały efekt. Możemy skorzystać z wielu dostępnych na rynku zabiegów i kuracji np. mezoterapii czy wypełniania zmarszcek tropokolagenem

Mezoterapia kolagenowa, strzykawka, produkty GUNA, fiolki
Reaguj, gdy skóra zaczyna tracić napięcie

W jaki sposób pozbyć się zmarszczek mimicznych?

Zmarszczki mimiczne należą do grupy zmarszczek dynamicznych, które pojawiają się na naszej twarzy dość wcześnie. Przyczyną ich powstawania są działania mięśni twarzy, które zniekształcają skórę i z biegiem czasu pogłębiają jej załamania. Do najczęściej występujących zmarszczek mimicznych należą kurze łapki (powstające wokół oczu) czy lwia zmarszczka (pojawiająca się nad brwiami). Niestety często możemy również zauważyć powstające zmarszczki wokół ust i to już w okolicach 25 roku życia.

Skutecznym zabiegiem na zniwelowanie i pozbycie się zmarszczek mimicznych jest zabieg wypełnienia ich kolagenem. Musimy pamiętać, że każdy nasz uśmiech pogłębia bruzdy które już powstały na naszej twarzy, musimy więc zdecydować się na ich wypełnienie. Tropokolagen używany w tego typu zabiegach doskonale się sprawdza, jako substancja wypełniająca. Jest to jedna z najskuteczniejszych metod na wygładzenie istniejących już zmarszczek i pobudzenia skóry do produkcji większej ilości kolagenu.

Pierwsze efekty pojawiają się zaraz po zabiegu, dodatkowo jeśli uda nam się pobudzić naturalną produkcję kolagenu, możemy cieszyć się efektami nawet do kilku lat. Zabieg, który polega na pozbyciu się zmarszczek mimicznych z użyciem tropokolagenu wykonasz w Ciechocinku w klinice Schelldent.

Zmarszczki statyczne - jak im zaradzić?

Zmarszczki możemy podzielić na statyczne i mimiczne. Zmarszczki statyczne są zauważalne dopiero po 30 roku życia, pojawiają się później na naszej skórze niż zmarszczki mimiczne. Ten typ bruzd powstaje na skutek starzenia się komórek i naturalnej utraty wody oraz spadku ilości włókien kolagenowych. Skóra traci napięcie i jędrność a cienkie linie widoczne są na naszej skórze cały czas.

Najszybciej zauważymy zmarszczki wokół ust, oczu, na czole czy w okolicy bruzd nosowo wargowych. Na proces starzenia się skóry wpływają wolne rodniki, ilość promieniowania UV czy palenie papierosów.

Jednym z najbardziej skutecznych rozwiązań na pozbycie się zmarszczek jest ich spłycenie, taki efekt możemy osiągnąć dzięki zabiegom medycyny estetycznej. Szczególnie skutecznym zabiegiem pomagającym pozbyć się nam zmarszczek mimicznych jest terapia z użyciem tropokolagenu. Zmarszczki zostają wygładzone, nasza skóra promienieje a kolagen który dostarczymy może pobudzić skórę do naturalnej produkcji tej niesamowitej, innowacyjnej substancji.

Zabieg wygładzenia zmarszczek statycznych tropokolagenem, może zostać wykonany w profesjonalnej klinice Schelldent w Ciechocinku w przez lekarza! Efekty są widoczne nawet do pięciu lat, oczywiście jeśli w tym czasie dbamy o zbilansowaną dietę, kondycję skóry i zdrowy tryb życia.


Jaki kolagen wybrać na zmarszczki?

Jeśli jesteśmy zdecydowani na zabieg wygładzenia zmarszczek, warto zgłębić temat rodzaju substancji, jakie mogą być wykorzystane w celu wykonania zabiegu. Mamy do wyboru toksynę botulinową, kwas hialuronowy, kolagen lub zabiegi laserowe. Opcji do wyboru jest wiele, ale która z nich jest skuteczna? Zabiegi wykonywane z użyciem toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego są stosunkowo tanie i ogólnodostępne, przez co każda, nawet niedoświadczona kosmetyczka może taki zabieg wykonać. Efekty utrzymują się stosunkowo krótko - do około 6 miesięcy.

Idealnym rozwiązaniem, mającym najlepszy stosunek jakości do ceny, jest zabieg z użyciem kolagenu. Jest on niewiele droższy od wcześniej wspomnianych metod, ale dzięki badaniom wiemy, że jego efekty mogą utrzymywać się nawet do pięciu lat.

Badania potwierdziły, że istnieją przypadki w których skóra została pobudzona do wytwarzania większej ilości włókien kolagenowych po dostarczeniu ich “z zewnątrz”. W tej chwili za najbardziej skuteczny produkt dostępny na rynku to tropokolagen pochodzenia wieprzowego. Jest najbardziej podobny w składzie aminokwasów do kolagenu ludzkiego, dzięki czemu ludzki organizm traktuje go jak naturalnie wytworzone białko. Dzięki wykorzystaniu tropokolagenu uzyskujemy długotrwały efekt wyrównania i spłycenia zmarszczek i bruzd, dzięki czemu skóra wydaje się być odmłodzona. 

zmarszczki na twarzy starszego mężczyzny
Umów się na konsultację z lekarzem i dowiedz się jaki zabieg będzie dla Ciebie najlepszy.


Kiedy zacząć kurację przeciwzmarszczkową?

Kurację przeciwzmarszczkową najlepiej zacząć jak najszybciej! Jeśli myślimy o zabiegach spłycenia zmarszczek, powinniśmy udać się do specjalisty jak najszybciej. Każdy dzień zwłoki to pogłębianie się zmarszczek. Ma to szczególne znaczenie przy zabiegach medycyny estetycznej wykonywanych z użyciem kolagenu. Jeśli dostarczymy stosunkowo zdrowej skórze dobrej jakości kolagen (najlepiej tropokolagen) efekt może nas pozytywnie zaskoczyć. Skóra która dostała dodatkową dawkę kolagenu, może dzięki zabiegowi sama zacząć wytwarzać go więcej. Nie dość że zmarszczki zostaną wygładzone, poniewaz zostały wypełnione kolagenem, to w skórze zajdzie reakcja dzięki której skóra będzie bardziej odżywiona i naprężona. Podsumowując kurację przeciwzmarszczkową powinniśmy zacząć, gdy zauważymy pierwsze bruzdy i mikrozmarszcki które nam się nie podobają. Może stać się to wcześnie, nawet w wieku 25 lat, ale im szybciej rozpoczniemy kurację, tym dłużej będzie zachodził proces starzenia się skóry. Dzięki takiemu zabiegowi opóźniamy procesy starzenia i dłużej możemy cieszyć się piękną i młodą cerą. 

Czym są zmarszczki marionetki i kto ma lwią zmarszczkę?

W medycynie estetycznej istnieje wiele pojęć, które osoby niemające z nią styczności na co dzień mogą uznać za kłopotliwe. Bruzdy, zmarszczki mimiczne są już powszechnie używane, ale czym różnią się marionetki od zmarszczek smutku? I czym właściwie jest lwia zmarszczka?

Zmarszczki marionetki ciągną się od kącików ust w stronę brody, zostały tak nazwane ponieważ ich kształt przypomina, poruszanie się ust lalek - marionetek. Wraz z wiekiem skóra traci jędrność, staje się wiotka i opada, mięśnie twarzy słabną co niestety nas postarza. Lwia zmarszczka natomiast powstaje między brwiami, to pionowa bruzda lub kilka mniejszych, występuje zarówno u kobiet jak i mężczyzn. Pojawia się na naszym czole dość wcześnie bo już około 25 roku życia, ale bardzo szybko się pogłębia. Szczególnie narażone na jej powstawanie są osoby z wadą wzroku, które często marszczą brwi przy pracy czy w trakcie czytania.

Lwią zmarszczkę możemy wygładzić za pomocą zabiegów medycyny estetycznej. Powstałą bruzdę wypełnia się tropokolagenem, który zastępuje naturalny kolagen oraz stymuluje jego produkcję. Efekt takiego zabiegu może się utrzymać nawet do 18 miesięcy.

Jaki zabieg wykonać, aby pozbyć się zmarszczek?

Skóra która wraz z wiekiem traci napięcie staje się zwiotczała i pomarszczona. Z badań wynika, że wśród kobiet powyżej 30 roku życia kondycja skóry na twarzy jest jednym z najczęstszych czynników wyglądu obniżających ich pewność siebie. Widzą one pierwsze oznaki starzenia się, ale nadal chcą czują się pięknymi i młodymi kobietami. Stan cery nie idzie w parze z ich stylem życia, dlatego decydują się na zabiegi medycyny estetycznej.

Skuteczne zabiegi na pozbycie się zmarszczek to m.in. mezoterapia czy kuracje anti-aging. Bardzo dobry efekt otrzymamy również dzięki  zabiegom z użyciem kolagenu. Na popularności zyskują próby samodzielnego pozbywania się niedoskonałości, dzięki zabiegom wykonywanym w domowym zaciszu. Oczywiście prawidłowo wykonywane masaże i ćwiczenia twarzy pomogą nam poprawić jędrność skóry, ale nie zniwelują powstałych już zmarszczek. Tymczasem wstrzyknięcia środków w domu lub wykonywane przez osoby nielicencjowane, niesprawdzonymi produktami, mogą okazać się wyjątkowo niebezpieczne.

Produkt MD Tissue firmy GUNA, którego używa się podczas zabiegu redukcji zmarszczek w Schelldent
MD-Tissue to produkt wykorzystywany w Ciechocinku przez lekarzy do skutecznego leczenia skóry, zwłaszcza zmarszczek.

Masaże, kremy czy suplementacja kolagenem to idealne uzupełnienie, przedłużenie efektu kuracji zabiegu medycyny estetycznej, ale niestety masażem i kremem nie wygładzamy głębokich bruzd. Aby pozbyć się zmarszczek powinnyśmy udać się do sprawdzonego specjalisty lekarza, który zaproponuje nam zabiegi dostosowane do kondycji naszej skóry i cery. Otrzymamy wachlarz gotowych rozwiązań dobranych indywidualnie do naszych potrzeb oraz możliwości finansowych.

Spotkaliśmy się już z wieloma opiniami pacjentek, które zwróciły uwagę na fakt iż zaledwie jeden zabieg (np. z użyciem tropokolagenu) poprawił kondycję skóry lepiej niż ogrom kremów które stosowały dotychczas.  

Czym są zmarszczki mimiczne i jak powstają?

Z definicji pojęcia zmarszki wynika, że dzielimy je na mimiczne i statyczne. W tym akapicie na tapet bierzemy zmarszczki mimiczne, jak powstają i jak się ich pozbyć?

Zmarszczki są naturalnym efektem procesów starzenia się skóry, są efektem utraty jędrności komórek i zmniejszenia ilości produkowanego przez organizm kolagenu. Zmarszczki mimiczne pojawiają się na naszej twarzy najwcześniej, bo już po przekroczeniu 20 roku życia. Pojawiają się w miejscach mięśni których używamy do wyrażania emocji. Pamiętajmy, że dzięki wyrazowi twarzy komunikujemy się ze światem, skutkiem tego są trwałe mikrouszkodzenia skóry.

Powstają one w okolicach oczu, brwi, nosa oraz na czole i pogłębiają się przez stałe i powtarzalne ruchy mięśni twarzy. To ich efektem jest powstawanie tzw. lwiej zmarszczki czy kurzych łapek. Jedynym sposobem na pozbycie się zmarszczek mimicznych jest ich spłycenie i próba opóźnienia powstawania nowych. Jedną z nich jest próba ograniczania ruchów mięśni twarzy tzw. “kamienna twarz”, nie wyrażamy emocji, próbujemy mówić spokojnie bez nadmiernego pobudzania obszarów narażonych na powstawanie zmarszczek mimicznych.

Jest to jednak metoda trudna i często niemożliwa do wykonania, bardzo ciężko jest zapanować nad naturalnymi odruchami mięśni. Najskuteczniejszym sposobem spłycenia zmarszczek mimicznych jest wykonanie zabiegu z użyciem tropokolagenu, który pomoże nam cieszyć się świetlistą i zdrową skórą całymi latami.

Jak spłycić zmarszczki na nosie?

Zmarszczki powstające na nosie są nietypowym przypadkiem bruzd, z istnienia których nie każdy z nas zdaje sobie sprawę. Poziome kreski zlokalizowane na bokach nosa potocznie nazywane są zmarszczkami króliczymi, pojawiają się z biegiem lat i są rodzajem zmarszczek mimicznych.

Często występują u osób ze słabym wzrokiem, które nadmiernie mrużą oczy lub są alergikami. Dzieje się tak na skutek naturalnych, powtarzalnych ruchów mięśni podczas wytężania wzroku, kichania czy nadmiernego marszczenia nosa. Nie zapominajmy, że ogromne znaczenie przy powstawaniu zmarszczek na nosie ma genetyka.

Tendencję do zmarszczek w konkretnych partiach twarzy możemy odziedziczyć po naszych rodzicach, niestety ich zniwelowanie w takim wypadku może nie być łatwe. Nie da się uniknąć powstawania zmarszczek mimicznych na twarzy, ale dzięki medycynie estetycznej możemy sprawić aby stały się niewidoczne.

Skóra na nosie jest bardzo cienka pod jej warstwą praktycznie nia ma tkanki tłuszczowej, dlatego wypełniona zmarszczka zdaje się praktycznie niewidoczna. Specjaliści z kliniki Schelldent w Ciechocinku do zabiegu używają najnowszej generacji tropokolagenu. Jest to naturalny kolagen który pomoże wypełnić ubytki, dzięki czemu pozbywamy się króliczych zmarszczek. Zabieg spłycenia zmarszczek na nosie powinien być powtarzany w regularnych odstępach czasu, ponieważ charakter powstawania zmarszek mimicznych spowoduje ich ponowne powstanie.

Jak pozbyć się zmarszczek pod oczami oraz wokół oczu?

Zmarszczki pod oczami są utrapieniem zarówno pacjentek jak i lekarzy wykonujących zabiegi medycyny estetycznej. Wynika to z faktu, że skóra wokół oczu jest niesamowicie cienka i wrażliwa. Preparaty użyte w trakcie zabiegu powinny być przebadane i posiadać specjalne atesty a lekarz wykonujący kurację musi bardzo uważać, aby zabieg wykonać prawidłowo. Zmarszczki pod oczami powstają na skutek wielu czynników takich jak dieta, przemęczene, tryb życia, genetyka, ekspozycja na słońce czy niewłaściwa pielęgnacja.

Warto zbadać jakie zachowania i przyzwyczajenia źle wpływają na naszą skórę i wyeliminować je jak najszybciej. Jeśli jednak doprowadziliśmy partię twarzy w okolicach oczu to bardzo złego stanu widzimy, że jest brzydka, przesuszona i chropowata, a zależy nam na szybkim uzyskaniu efektu zdrowej skóry, powinniśmy pomyśleć o zabiegu z użyciem kolagenu. Jest to najbezpieczniejszy i najbardziej trwały sposób na poprawę kondycji skóry i pozbycia się zmarszczek wokół oczu. Jest to bardzo wrażliwy obszar dlatego stosowane preparaty powinny być jak najbardziej zbliżone składem do ludzkiego kolagenu i przebadane.

W klinice Schelldent w Ciechocinku do pozbycia się zmarszczek pod oczami używamy certyfikowanego tropokolagenu typu I marki GUNA.

zmarszczki na twarzy kobiety

Jak powstają pionowe zmarszczki przy ustach?

Wraz z wiekiem następuje naturalny spadek produkcji kolagenu. Następuje również wzrost enzymu kolagenazy, który rozkłada kolagen. Powoduje to ogólny spadek ilości kolagenu w skórze właściwej. Kolejnym czynnikiem przyczyniającym się do obniżenia poziomu kolagenu są wolne rodniki z ekspozycji na promieniowanie UV. Obszary o mniejszym podparciu zaczynają się zapadać i zaczynają tworzyć się zmarszczki. Zniszczenie kolagenu w znacznym stopniu przyczynia się do utraty elastyczności i struktury skóry.

Pionowe zmarszczki wokół ust powstają na skutek naturalnego procesu starzenia się skóry. Nazywane są również zmarszczkami palacza, ponieważ ułożenie mięśni wokół ust podczas palenia, pogłębia bruzdy znajdujące się w tej partii twarzy. Palacze często układają usta w kształt tzw “dzióbka”, czynność ta wykonywana regularnie przez wiele lat wpływa na powstawanie zmarszczek przy ustach.

Kolejną przyczyną powstania pionowych zmarszczek przy ustach może być częste picie napoju przez słomkę lub prosto z butelki a nawet regularne żucie gumy. Sam kształt zmarszczki znacznie postarza i powoduje ponury wygląd, co więcej sam makijaż może stać się problematyczny. Załamania utworzone wokół ust sprawiają, że nałożona szminka rozlewa się poza kontur ust, a podkład zbiera się w głębokich bruzdach. Wygląda to bardzo nieestetycznie i wielu kobietom odbiera pewność siebie. Z wiekiem zmarszczki wokół ust pogłębiają się ponieważ skóra traci jędrność i staje się zwiotczała. Jest to skutkiem zmniejszonej ilości produkcji kolagenu przez nasz organizm. 

Jednym z rozwiązań jest uzupełnienie kolagenu w skórze, ale jaki zabieg będzie najlepszy?

Jak wygładzić zmarszczek wokół ust?

Już wiesz jak powstają zmarszczki wokół ust, ale jak je wygładzić? Rynek zabiegów medycyny estetycznej oferuje nam szeroki zakres usług dzięki który oferuję niesamowite efekty. Część zabiegów cieszy się dużą popularnością. Jednym z nich jest igłowa mezoterapia skóry twarzy. Celowo nakłuwa się wierzchnią warstwę skóry wprowadza do niej substancję takie jak kolagen, które mają pomóc w odbudowie uszkodzonego naskórka.

Zabieg pobudza również fibroblasty, komórki skóry które wytwarzające kolagen i skłania je do większej jego produkcji. Jeśli bruzdy wokół ust są już bardzo głębokie musimy użyć substancji wypełniającej. Każdy profesjonalny lekarz medycyny estetycznej pomoże nam w wyborze odpowiedniego wypełniacza, który pomoże w likwidacji zmarszczek wokół ust.

W Ciechocinku zajmuje się tym klinika Schelldent, wykorzystująca najlepszy na rynku tropokolagen typu I marki Guna. Tropokolagen to kolagen nowej generacji podobny w budowie do kolagenu ludzkiego, bardzo dobrze się wchłania i nie powoduje reakcji alergicznych. Na wygładzenie bruzd często wystarcza niewielka ilość tropokolagenu, dlatego zabieg jest w zasięgu finansowym każdej z nas. Zaledwie jedna wizyta wystarczy by osiągnąć zadowalający efekt młodej i gładkiej skóry wokół ust i innych partiach twarzy.

Badania kliniczne - redukcja zmarszczek tropokolagenem

W tym nagłówku przeczytasz podsumowanie badań naukowych na temat metody leczenia zmarszczek w Ciechocinku. Pierwsze z nich dowiodło nawet 80% skuteczności - według oceny badanych. Całość publikacji naukowej znajdziesz tutaj: Falconi Klein E. Face Revitalization – Biolifting with MD-TISSUE. Physiological Regulating Medicine 2012; 15-20.

Cel i przygotowanie badania

Celem tego badania było wykazanie skuteczności wyrobu medycznego MD-Tissue jako rewitalizatora twarzy. Badaniu poddano 15 pacjentów w wieku 33-50 lat. Najpierw przeszli test alergiczny, aby wykluczyć uczulenie na produkt. Żaden z pacjentów nie odczuwał dyskomfortu ani skutków ubocznych. W konsekwencji otrzymywali cotygodniowe zastrzyki MD-Tissue (2,0 ml) w fałdy nosowo-geniczne. Na początku kuracji, po 3 tygodniach i po 6 tygodniach wykonano dokumentację fotograficzną oraz pomiar elastyczności za pomocą elastomeru. Na zakończenie leczenia pacjenci wypełniali kwestionariusz samooceny.

Wyniki okazały się być bardzo pozytywne

Ogólna poprawa pacjentów, wraz ze zmniejszeniem objętości zmarszczek obliczonej przez Skin Surface Analyzer, wyniosła -2,7% po 3 tygodniach i -13,4% po 6 tygodniach, przy szczytowej poprawie głębokości zmarszczek sięgającej nawet 28,9%. Ten bardzo satysfakcjonujący wynik znajduje również odzwierciedlenie w interpretacji danych zawartych w kwestionariuszu, w którym badani opisywanie swoje zadowolenie:

Zmniejszenie widoczności zmarszczek

80% uznało, że zabiegi miały “dobry” wpływ zmniejszenie widoczności zmarszczek mimicznych; uznali, że zmarszczki na twarzy są mniej głębokie, a ich skóra zdrowsza.

Wzrost elastyczności skóry

86, 67% uznało, że zabiegi miały “dobry” wpływ na wzrost elastyczności skóry;

Jędrność i poczucie komfortu

73,33% badanych oceniło jędrność skóry jako „dobrą”, a 6,67% jako „bardzo dobrą”; uważali też, że produkt daje poczucie komfortu.

Świeższa, pełna blasku, ożywiona skóra

66,67% uznało, że ich skóra jest teraz “pełna blasku”. 13,33% uznało efekt za „bardzo dobry”; Uważali również, że skóra wygląda na świeższą i bardziej ożywioną.

Podsumowanie efektów badania

Podsumowując, możemy potwierdzić, że wyrób medyczny MD-Tissue okazał się niezawodnym i bezpiecznym produktem do rewitalizacji twarzy.  Może to prowadzić do kilku różnych zastosowań w medycynie estetycznej. Płynna konsystencja produktu jest zdecydowanie odpowiednia do leczenia szyi, dekoltu i grzbietów dłoni. Aplikacja na twarz może mieć wiele zastosowań, takich jak leczenie mikro plastrami, zastrzyki w punktach akupunkturowych, mając pozytywny wpływ na okolice oczu, odmładzanie czoła i innych części twarzy

Poprawa metabolizmu kolagenu

Inne badanie z 1995 przeprowadzone przez E.Italia, M. De Bellis, zaskoczyło następującymi wynikami.

Kolagen do wstrzykiwania znajduje szerokie zastosowanie w leczeniu zmarszczek. Wpływ na zmarszczki wynika z poprawy metabolizmu kolagenu w miejscu aplikacji, a nie z działania wypełniającego. Skóra zyskuje promienny i witalizujący wygląd, który utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy po zakończeniu zabiegu, w zależności od nawyków pacjenta i stanu skóry przed zabiegiem.

Referencje

1. E.Italia, M. De Bellis: Manuale di Omeo-mesoterapia – Guna Ed. 1995
2. H.H. Reckeweg: Homeopathic Materia Medica . Aurelia Verlag

Mechanizm Działania

Guna Made składa się z kilku składników w dużym rozcieńczeniu. Lek działa poprzez mechanizm enzymatyczny małej dawki. Ze względu na niską dawkę, receptory nie są blokowane z powodu nasycenia ich miejsc aktywnych, a raczej następuje sprzężenie zwrotne regulacji fizjologicznego metabolizmu kolagenu. Wśród składników zawartych w produkcie, najbardziej innowacyjne to niska dawka hialuronidazy i niska dawka tropokolagenu. Hialuronidaza jest znana jako „czynnik wspomagający rozprzestrzenianie”, pozwalający kolagenowi, katalizatorom, witaminom, przeciwutleniaczom i pierwiastkom śladowym przeniknąć w odpowiednich ilościach w głąb skóry. Miejscowe wstrzyknięcie hialuronidazy stymuluje aktywność hialuronidazy autologicznej i kwasu hialuronowego. Ta reakcja pomaga utrzymać zwartą macierz pozakomórkową. Niska dawka kolagenu wspomaga produkcję kolagenu autologicznego oraz zwiększa elastyczność i wytrzymałość tkanki łącznej. W efekcie, macierz zewnątrzkomórkowa staje się bardziej jędrna, co prowadzi do widocznej redukcji zmarszczek i oznak starzenia.

Farmakodynamika

Fizjologiczne działanie GUNA®-COLLAGEN opiera się na działaniu atenuowanego kolagenu, który stymuluje metabolizm kolagenu endogennego.

Zmarszczki na czole — dlaczego się pojawiają?

Zmarszczki na czole to jeden z rodzajów zmarszczek mimicznych, pojawiających się na naszej twarzy. Na czole pojawiają się długie zmarszczki równoległe i krótkie prostopadłe, szczególnie znana jest “lwia zmarszczka” pojawiająca się nad brwiami.

Niestety, z wraz z wiekiem bruzdy pogłębiają się, nadając twarzy smutnego wyrazu. Twarz jest dla człowieka jest najważniejszą partia ciała, na którą zwracamy uwagę w kontaktach z innymi ludźmi. Mięśnie twarzy pomagają nam wyrażać emocje kąciki ust i oczu unoszą się, gdy jesteśmy szczęśliwi, zmarszczki na czole tworzą się podczas ataków śmiechu i chwil największego zaskoczenia. Wyobraźmy sobie, że każda emocja jaka czujemy nawet w minimalny sposób zostaje wyrażona za pomocą mięśni twarzy i to jest główna przyczyna powstawania zmarszczek na czole.

Rozzłoszczona kobieta wskazuje na swoje zmarszczki na czole
Zmarszczki na czole mogą być powodem do niepokoju

Ogromną rolę odgrywają również geny, jeśli dziedziczymy genetycznie skłonności do powstawania zmarszczek na czole, nie będziemy w stanie zapobiec ich powstaniu. Na naturalny proces starzenia się skóry negatywnie wpływa również nadmierne wystawianie naszej skóry na działanie promieni słonecznych, ponieważ pogłębiają one już istniejące bruzdy. Jeśli zauważyliśmy pierwsze głębokie zmarszczki na czole, które chcemy wygładzić, powinniśmy skontaktować się z lekarzem medycyny estetycznej. Zabieg wypełniania zmarszczek na czole w Ciechocinku realizuje klinika Schelldent.

Zmarszczki na czole - jak się ich pozbyć?

Zmarszczki na czole są jednymi z najszybciej widocznych oznak starzenia pojawiających się na naszej skórze. Stają się widoczne już w okolicach 25 roku życia, może się wydać że zbyt wcześnie ale badania naukowe niestety potwierdzają ten fakt. Główną przyczyną powstawania zmarszczek w różnych partiach naszej twarzy jest starzenie się naszej skóry, ale na czym dokładnie polega ten proces?

Z wiekiem ilość wytwarzanego przez naszą skórę kolagenu zmniejsza się, prowadzi to zwiotczenia skóry i powstawania widocznych bruzd oraz zmarszczek. Jak się okazuje wiek nie jest jedynym winowajcą, bardzo dużą rolę w powstawaniu zmarszczek odgrywa mimika naszej twarzy.

Naturalnie uśmiechamy się, marszczymy nos i czoło, proces ten umożliwia nam wyrażanie naszych emocji i potrzeb, czyli komunikację z innymi ludźmi. Pogłębiające się zmarszczki są dla wielu kobiet i mężczyzn ogromnym kompleksem. Mogą pojawić się zbyt szybko, wyglądać nieestetycznie, postarzać nas i odbierać pewność siebie. W takim wypadku wskazana jest próba pozbycia się  problemu, który sprawia że czujemy się niepewnie.

Najszybszą i najnowocześniejszą metodą jest spłycenie zmarszczek na czole odpowiednim kolagenem, najlepiej tropokolagenem typ I. To bezbolesny zabieg wykonywany w niewielu wyspecjalizowanych klinikach przez lekarzy. Pomoże nam pozbyć się zmarszczek na czole na długi czas.

Jak przygotować się do zabiegu tropokolagenem?

Zabieg z użyciem tropokolagenu musi zostać przeprowadzony w sterylnych warunkach. Skóra zostaje nakłuta zazwyczaj w celu wstrzyknięcia kolagenu i wygładzenia twarzy. Często nakłucie wykonywane jest w okolicy oczu i ust dlatego ważne jest, aby te partie twarzy były zdrowe (każdy obrzęk, reakcja alergiczna czy wysypka będą przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu).

Wskazany jest również brak makijażu, który często jest siedliskiem bakterii, w najgorszym wypadku mogą one doprowadzić do zakażenia. Redukcji zmarszczek mimicznych dokonuje się przy użyciu lasera, kwasu hialuronowego lub kolagenu, warto przed zabiegiem zapoznać się z  informacjami dotyczącymi wybranej przez nas metody. Redukcja zmarszczek mimicznych tropokolagenem i zabieg mezoterapii dają częściowo natychmiastowy efekt, a częściowo ten efekt będzie przychodził do nas w czasie.

W trakcie np. zabiegu mezoterapii minimalnie zostaje uszkodzona wierzchnia warstwa skóry, przez co po zabiegu z mikro ran może sączyć się jeszcze krew. Jeśli zabieg wykonywany jest na szyję lub dekolt warto przygotować sobie dodatkową koszulkę i ręcznik. Przeciwwskazaniem do zabiegu jest okres ciąży i laktacji i stany zapalne skóry, pamiętaj o konsultacji z lekarzem specjalistą przed wykonaniem zabiegu.

Profesjonalne zabiegi odmładzające

Profesjonalne zabiegi odmładzające nie są już tematem tabu, wręcz przeciwnie! Gdy opowiesz przyjaciółkom o niesamowitych efektach zabiegu same będą dopytywały o gabinet w którym byłaś. Piękne jest to, że nie musimy wstydzić się mankamentów swojego ciała, możemy akceptować siebie takimi jakimi jesteśmy.

Jeśli rozstępy lub zmarszczki obniżają naszą pewność siebie wiemy, że możemy pozbyć się ich na wiele różnych sposobów. Do najpopularniejszych zabiegów odmładzających możemy zaliczyć kolagenową regenerację skóry oraz mezoterapię. Do obu wykorzystywany jest specjalny typ kolagenu, czyli tropokolagen typu I - najbardziej podobny w składzie procentowym aminokwasów do kolagenu ludzkiego. Pamiętajmy, że mimo wszystko, jest to substancja obca, którą aplikujemy w naszą skórę. Dlatego tak ważne jest, aby zabieg wykonał profesjonalista pracujący z przebadanym i sprawdzonym kolagenem. Najlepszym typem tropokolagenu dostępnym na rynku jest tropokolagen typu 1 firmy GUNA którego używamy w naszym gabinecie.


Spłycenie zmarszczek palacza

Włókna kolagenowe w skórze palacza są trwale uszkodzone przez toksyny dostające się do organizmu podczas palenia papierosów lub notorycznego wdychania dymu tytoniowego. Podczas palenia tytoniu proces starzenia się skóry przyspiesza, istnieje większe prawdopodobieństwo powstania zmian i chorób.

Palenie wpływa negatywnie nie tylko na kondycję naszego działa ale i skóry. W przypadku tego typu zmarszczek żadne masaże twarzy niestety nie pomogą, bo uszkodzenia włókien kolagenowych przez substancję toksyczne są zbyt intensywne. Osoby wieloletnio uzależnione od palenia tytoniu, możemy poznać po tzw. twarzy palacza. Szara skóra, przebarwienia i liczne zmarszczki wpływają negatywnie na postrzeganie nas przez otoczenie. Powinniśmy, więc jak najszybciej pozbyć się problemu - dla poprawy własnego zdrowia.

Pierwszym krokiem jest rzucenie palenia, inaczej kłopot będzie się stale pogłębiał.

Kolejnym krokiem jest udanie się do specjalisty który doradzi nam jak pozbyć się zmarszczek palacza. Specjalistyczne masaże czy kremy pomogą tylko nieznacznie, mamy trwale uszkodzone włókna które nie wytwarzają już kolagenu, musimy dostarczyć go z zewnątrz.

Świetnym rozwiązaniem będzie więc zabieg spłycający zmarszczki z użyciem kolagenu, a najlepiej tropokolagenu typu I. Jest to najbardziej naturalny i zbliżony strukturalnie rodzaj substancji, który możemy dostarczyć w celu poprawy elastyczności naszej skóry.

kobieta wskazuje na twarz bez zmarszczek


Spłycenie bruzd nosowo wargowych marionetki - tropokolagen

Głębokie bruzdy nosowo wargowe, tzw. marionetki, czy zmarszczki smutku pojawiają się na naszej twarzy około 45 roku życia, jest to jeden z ostatnich etapów starzenia się skóry. Skóra traci jędrność i opada w dół od kącika ust, dzieje się tak ponieważ wraz z wiekiem zanika tkanka tłuszczowa na twarzy. Skóra nie wytwarza już kolagenu, więc rozciągnięta opada (a niestety grawitacji nie da się oszukać).

Jedynym ćwiczeniem łagodzącym występowanie marionetek jest uśmiechanie się, ćwiczymy wtedy mięśnie twarzy odpowiedzialne za podnoszę się kącika ust. Jeśli bruzda jest głęboka i zależy Ci na jej spłyceniu powinnaś pomyśleć o zabiegach medycyny estetycznej. Spadek syntezy kolagenu powoduje pogłębianie się problemu, dlatego należy zadziałać jak najszybciej. Korekcja zmarszczek w Ciechocinku w gabinecie Schelldent wykonywana jest często przy użyciu tropokolagenu który naturalnie wytwarzany jest przez nasz organizm, ale wraz z wiekiem jego ilość spada.

Tropokolagen to rodzaj kolagenu wieprzowego który jest  najbardziej zbliżony w składzie procentowym aminokwasów do kolagenu ludzkiego. Bruzda zostaje wypełniona i spłycona, dzięki czemu twarz staje się piękna i promienna.

Pierwsze zmarszczki zabiegi

Zauważyłaś już u siebie pierwsze zmarszczki i zastanawiasz się jak do tego doszło? Już tłumaczymy! Zmarszczki możemy podzielić na mimiczne i statyczne. Te pierwsze pojawiają się już po naszych 20 urodzinach, ale jak sama nazwa wskazuje przyczyną ich powstania jest mimika naszej twarzy.

Często się uśmiechamy, marszczymy czoło w codziennym życiu towarzyszy nam radość, złość wszystkie te emocje odzwierciedlane są dzięki mimice twarzy. Skóra w naturalny sposób tworzy bruzdy i zmarszczki. Oczywiście już w tym wieku może spróbować różnego rodzaju masaży twarzy aby zapobiegać utracie jędrności skóry. Jeśli u twojej mamy i babci wcześnie pojawiły się pierwsze oznaki starzenia, oznacza to że możesz być obciążona genetycznie - chociaż nie na pewno.

Geny są najczęstszą przyczyną pojawiających się zmarszczek pod oczami 20 latki, ale jak pozbyć się ich w młodym wieku? Najskuteczniejszą metodą będzie zabieg z użyciem kolagenu. Jest to sposób  przynosząca natychmiastowy i długotrwały efekt.

Specjalny rodzaj kolagenu znany jako tropokolagen, świetnie sprawdzi się w celu zniwelowania pierwszych oznak starzenia się. Zmarszczki pod oczami staną się niewidoczne, co więcej, młoda skóra może jeszcze zostać pobudzona do naturalnej produkcji włókien kolagenowych! Dzięki temu efekt jednego zabiegu możemy obserwować nawet przez kilka lat!

Kobieta pokazuje luźną skórę na czole

Spłycenie zmarszczek - koszt

Koszty zabiegu spłycenia zmarszczek mogą się znacznie różnić. Cena zależy od wielu czynników m.in. lokalizacji gabinetu, cen konkurencji czy ilości zużytego preparatu. Sama substancja również nie należy do najtańszych, zwłaszcza gdy pracujemy z tropokolagenem najwyższej jakości. Pamiętajmy jednak, że efekt zabiegu spłycenia zmarszczek utrzymuje się znacznie dłużej niż zabieg wykonany przy użyciu kwasu hialuronowego, nawet do 18 miesięcy. Ma to jednak wpływ na cenę końcową, redukcja zmarszczek z użyciem kolagenu jest droższa niż analogiczny zabieg wykonany przy pomocy botoksu lub kwasu. Koszt zabiegu wykonany z użyciem 1 ml substancji czynnej to w tej chwili około 800 - 1000 zł.

Ilość zużytego kolagenu zależy od tego do jakiej partii twarzy zostanie użyty. Możemy wygładzać zmarszczki na czole, cienie pod oczami czy spłycić bruzdy nosowo-wargowe.


Mezoterapia igłowa twarzy i głowy

Mezoterapia igłowa twarzy to zabieg medycyny estetycznej  który wykonasz w klinice Schelldent w Ciechocinku! Jest to najczęściej stosowany wykorzystywany w celu regeneracji skóry. Możemy wyróżnić kilka typów mezoterapii igłową, bezigłową czy mikroigłową.

Najskuteczniejsza jest mezoterapia igłowa twarzy, a wynika to z charakterystyki zabiegu. Skóra pacjentki zostaje nakłuta, w celu pobudzenia lepszej samoregeneracji i tworzenia nowych włókien kolagenowych. W trakcie zabiegu wstrzykiwany jest w skórę specjalny typ kolagenu - tropokolagen, który poprawia kondycję skóry i jej nawilżenie. Dzięki tej metodzie uzyskujemy niesamowite efekty, wyrównujemy koloryt cery, oraz poprawiamy jędrność skóry. Zabieg wykorzystywana jest również w celu pobudzenia do wzrostu cebulek włosa. Jest to mezoterapia skóry głowy.

Zatrzymuje ona również proces łysienia, dzięki czemu jest doskonałą opcją  dla mężczyzn i kobiet po przebytej ciąży, które straciły znaczną część włosów. Metoda wykorzystywana jest również do wzmocnienia włosów, zwiększenia ich gęstości i tempa przyrostu. Poza drobnymi obrzękami i nielicznymi zaczerwienieniami zabieg mezoterapii nie pozostawia po sobie negatywnych skutków ubocznych. Przeciwwskazaniem do zabiegu mezoterapii jest ciąża, karmienie piersią, choroby nowotworowe czy epilepsja.

Kobieta pokazuje luźną skórę na czole
Jakie zmarszczki chcesz szybko wyleczyć?
"Podsumowując, możemy potwierdzić, że wyrób medyczny MD-Tissue okazał się niezawodnym i bezpiecznym produktem do rewitalizacji twarzy".

Godziny rejestracji

  • Cały tydzień
    12:00 - 18:00
  • Czwartek
    Zamknięte
    Weekend
    Zamknięte

Rejestracja

+48 501 303 278

Adres gabinetu