stomatolog ciechocinek

IUXTA-3D

dobry-stomatolog-wloclawek
implanty-zebowe-inowroclaw

Czym jest IUXTA-3D?

Implant podokostnowy IUXTA-3D to prawdziwa innowacja w rozwiązaniach stosowanych w leczeniu ciężkiego zaniku kości szczęki i żuchwy. Poprzez całkowicie cyfrowy system pracy, począwszy od badań pacjenta, specjalista może wykonać dokładny projekt, dostosowany do indywidualnych potrzeb pacjenta.

Dzięki ponad 20-letniemu doświadczeniu w implantologii stomatologicznej oraz wielu udokumentowanym przypadkom klinicznym zmodernizowaliśmy implanty podokostnowe IUXTA-3D: od teraz oferowane są z protokołem mocowanym za pomocą śrub, co pozwala na uzyskanie odpowiednich i niezawodnych rozwiązań protetycznych.

To prawdziwa rewolucja w systemach implantologicznych IUXTA, która w pełni wykorzystuje jakość i precyzję metod cyfrowych, wspierając je najlepszą technologią produkcji.

Istnieje możliwość wykonania każdego rodzaju uzupełnień: Od pojedynczych braków do pełnego łuku zębowego w żuchwie lub szczęce.
implanty-iuxta-3d

Poznaj innowacyjne funkcje IUXTA-3D

100% CYFROWY PRZEPŁYW PRACY
Dostosowany do każdego pacjenta.

RAPORT DOPASOWANY DO KAŻDEGO PRZYPADKU
Z podglądem 3D projektu i szczegółową analizą implantu i śrub w odniesieniu do krytycznych struktur anatomicznych.

WYKONANE Z TYTANU
Aby zagwarantować najwyższe standardy biokompatybilności i odporność mechaniczną.

WYSOKA POWIERZCHNIA STYKU
Zoptymalizowana na podstawie badań FEM dotyczących analizy wytrzymałości

ODPOWIEDNIO ZAPROJEKTOWANY KSZTAŁT OTWORÓW NA ŚRUBY
Aby zapewnić najlepszą precyzję i ułatwić operację.

PROTEZY MOCOWANE NA ŚRUBY
Aby zapewnić dokładność i higienę jamy ustnej.

SZEROKI WYBÓR KOMPONENTÓW PROTETYCZNYCH
Aby spełnić wszystkie wymagania dotyczące odbudowy protetycznej.

NATYCHMIASTOWE OBCIĄŻENIE PROTEZĄ
Wyprodukowane i dostarczone przed operacją.
zalety-iuxta-3d-schelldent

Zalety IUXTA-3D

  • Leczenie w ciągu jednego dnia;
  • Skrócenie czasu rehabilitacji;
  • Przywrócenie uśmiechu i funkcji żucia w jeden dzień;
  • Implanty na receptę – indywidualne dla każdego pacjenta;
  • Implanty stworzone w technologii 3D z najlepszej jakości spiekanego tytanu.
  • Rozwiązanie dla pacjenta z olbrzymią atrofią kości, dla którego standardowe rozwiązania implantoprotetyczne i regeneracyjne nie dają dobrych rokowań;
  • Planowanie zabiegu i indywidualnego implantu wspólnie z międzynarodowym zespołem specjalistów;
  • Opieka doświadczonego laboratorium protetycznego, rekomendowanego przez BTK.dental;
  • Skrócenie czasu leczenia i realna możliwość przywrócenia funkcji i uśmiechu w jeden dzień;
implanty-zebow-cena-inowroclaw
CYFROWY PRZEPŁYW PRACY

WYKORZYSTANIE TOMOGRAFII KOMPUTEROWEJ I WYKONANIE WIRTUALNEGO MODELU KOŚCI 3D

Jak przebiega proces implantacji?

Proces rozpoczyna się od pozyskania obrazu tomograficznego pacjenta w formacie pliku DICOM. Podczas badania, pacjent musi nosić dedykowaną prowadnicę radiologiczną. Plik DICOM jest wysyłany przez lekarza do BTK TEAM. BTK TEAM sprawdza wykonalność danego przypadku i rozpoczyna fazę projektowania.

Cyfrowe przetwarzanie struktury IUXTA-3D

IUXTA-3D jest wirtualnie modelowana na anatomii pacjenta przez specjalistów BTK, przy użyciu dedykowanego oprogramowania. Układ urządzenia został zaprojektowany tak, aby wytrzymać obciążenie protetyczne, gwarantując jednocześnie najlepsze bierne dopasowanie. Pozycja łącznika i śruby jest dokładnie oceniana na podstawie odbudowy protetycznej oraz zgodna z zarządzaniem tkankami miękkimi i twardymi (soft and hard tissues management). Ostateczny projekt jest następnie udostępniany lekarzowi prowadzącemu, który może wprowadzać zmiany i zatwierdza je przed rozpoczęciem produkcji.

Druk 3D z wykorzystaniem laserowo topionego tytanu

Po otrzymaniu zlecenia od lekarza BTK produkuje urządzenie w technice „Selektywne topienie laserowe”. Jednorodne warstwy bardzo czystego proszku tytanowego są stapiane za pomocą lasera w sposób selektywny na podstawie wirtualnego modelu 3D. Następnie centrum frezarskie BTK tworzy łączniki śrubowe za pomocą pięcioosiowej maszyny, zapewniając maksymalną precyzję mechaniczną. Ostateczny produkt spełnia wysokie standardy czystości i jednorodności mikrostruktury, które gwarantują wysoką wydajność mechaniczną.

Czyszczenie, odkażanie, pakowanie i wysyłka

Implant IUXTA-3D jest odkażany w automatycznej maszynie ultradźwiękowej, pakowany w sterylnym pomieszczeniu w kontrolowanej atmosferze i dostarczany gotowy do sterylizacji w gabinecie lekarskim. Wszystkie cykle produkcyjne BTK są kontrolowane i rejestrowane tak, aby zagwarantować identyfikowalność produktu, zgodnie z najbardziej restrykcyjnymi normami w praktyce medycznej.

Tymczasowa odbudowa

W razie potrzeby BTK Milling Center może wykonać tymczasowe uzupełnienie do natychmiastowego obciążenia. Zbudowany zgodnie z potrzebami pacjenta i lekarza, może być użyte nawet bezpośrednio po zabiegu implantacji.

Chirurgia i zastosowanie w chirurgii

Operacja wykonywana jest przez wykwalifikowanych lekarzy w znieczuleniu miejscowym lub w sedacji z zachowaniem świadomości.

Analiza FEM

Analiza FEM to narzędzie, które pozwala na analizę trójwymiarowego modelu wyrobu medycznego poprzez przewidywanie jego zachowania po poddaniu go działaniu siły żucia. Możliwe jest zatem zoptymalizowanie urządzenia poprzez zbadanie najlepszych punktów podparcia, zakotwiczenie i najlepszą morfologię, aby zapewnić powodzenie leczeniu.

Umów się na wizytę i zadbaj o swój uśmiech w Schelldent

Gotowy na zmianę, która pozytywnie wpłynie na Twoje życie? W Schelldent zlokalizowanym w malowniczym Ciechocinku czeka na Ciebie zespół doświadczonych specjalistów stomatologii, gotowych zapewnić Ci opiekę na najwyższym poziomie. Skorzystaj z naszego łatwego procesu rezerwacji i umów się na wizytę już dziś, aby doświadczyć profesjonalizmu, nowoczesności i indywidualnego podejścia, które wyróżnia nasz gabinet.

Jak umówić się na wizytę?

Umówienie wizyty w Schelldent jest proste i wygodne. Skontaktuj się z nami telefonicznie, aby wybrać najdogodniejszy termin, lub skorzystaj z formularza kontaktowego. Nasi specjaliści są gotowi odpowiedzieć na wszystkie Twoje pytania i zaplanować wizytę, która najlepiej odpowiada Twoim potrzebom.

Nie czekaj, aż problem stomatologiczny się nasili. Zadzwoń do Schelldent już dziś i zrób pierwszy krok w kierunku zdrowego i pięknego uśmiechu. Oferujemy usługi na najwyższym poziomie w Ciechocinku, Toruniu, Aleksandrowie Kujawskim, Gniewkowie, Radziejowie, Włocławku, Inowrocławiu i okolicach. Twoje zdrowie i satysfakcja są dla nas najważniejsze.

Wypełnij formularz kontaktowy

Twoja wiadomość została wysłana!
Ups, coś poszło nie tak. Spróbuj ponownie.